Skip to content
Šiame puslapyje...

Programos, klubai ir projektai

START FM

START FM

VU radijas START FM – VU SA ir Vilniaus universiteto radijo stotis, veiklą pradėjusi 2005 m. Vienintelė Lietuvoje studentų (-čių) radijo stotis suteikia plačias saviraiškos galimybes studentams (-ėms): padeda rengti būsimus (-as) žurnalistus (-es), programuotojus (-as) ir kitų sričių specialistus (-es). START FM taip pat aktyviai palaiko alternatyvių Lietuvos ir užsienio atlikėjų ir muzikos grupių kūrybos sklaidą, rengia interviu su muzikos atlikėjais (-omis), palaiko įvairias menines bei socialines iniciatyvas.

Radijo programa yra skirta Vilniaus miesto ir Lietuvos universitetų bei mokyklų akademinės bendruomenės nariams (-ėms), jaunimui bei visiems (-oms) muzikinį išprusimą turintiems (-čioms) šalies gyventojams (-oms).

START FM yra unikali terpė jaunimo iniciatyvoms atsirasti ir vystytis: transliuojamos laidos atspindi akademinės bendruomenės ir jaunimo gyvenimo aktualijas, nes yra inicijuojamos ir įgyvendinamos bendruomenės narių – Vilniaus universiteto ir kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų (-čių), absolventų (-čių), dėstytojų, ir atspindi akademinės bendruomenės bei jaunimo gyvenimo aktualijas.

Stoties visuomeninę reikšmę sustiprina tai, kad radijas START FM visada stengiasi padėti socialinių iniciatyvų kūrėjams (-oms), suteikdamas galimybę informuoti visuomenę apie jų vykdomas veiklas ir akcijas. Ataskaitiniu laikotarpiu buvo rengtos ir transliuotos kultūrinio, šviečiamojo, informacinio pobūdžio laidos, sudarytos sąlygos VU Žurnalistikos studentams (-ėms) įgyti praktinių žinių ir įgūdžių, o siekiant populiarinti tiek Lietuvos, tiek užsienio alternatyvias grupes bei atlikėjus (-as) buvo performuotas muzikos archyvas. Taip pat pradėtas techninės ir programinės radijo stoties infrastruktūros atnaujinimas, gerintas skambėjimas tiek FM bangų ruože, tiek internetinėje transliacijoje.

VU Debatų klubas

Debatų klubas

Ataskaitiniu laikotarpiu klubo veiklą koordinavo Matas Petravičius.

VU Debatų klubas – 2004 m. įkurtas klubas, skirtas skirtingų fakultetų studentų (-čių) bendravimo skatinimui, suteikiantis erdvę kritinio mąstymo, argumentavimo, anglų kalbos ir viešojo kalbėjimo įgūdžių lavinimui bei atstovaujantis Vilniaus universitetui debatų turnyruose.

2022–2023 m. VU Debatų klubas sėkmingai tęsė ir plėtojo savo veiklą. Praeitais metais suburta komanda užtvirtino debatų sesijos vykdymą kiekvieną savaitę, praplėtė ir atnaujino narių sąrašą, ugdė kompetencijas. Įdėtos pastangos atnešė gerų rezultatų – klubas išsiuntė delegaciją sudalyvauti SSE Riga 2022 debatų turnyre, kuriame tarptautiniu lygmeniu buvo atstovauta Vilniaus Universiteto vardui. Po Naujųjų metų klubas atnaujino savo įvaizdį skaitmeninėje erdvėje bei ėmė megzti ryšius su kitomis debatų organizacijomis Lietuvoje. Klubo nariai (-ės) buvo pakviesti (-os) teisėjauti Lietuvos moksleivių nacionalinio turnyro atkrintamuosiuose raunduose, taip pat vykdė šviečiamąją veiklą apie debatus Lietuvos mokyklose bei moksleiviams (-ėms) skirtuose renginiuose.

Atnaujinta klubo valdyba ir toliau organizuoja naujus renginius bei plečia savo veiklą ir klubo narių ratą, ugdo kompetencijas viduje bei puoselėja debatų kultūrą Lietuvoje.

„Studentai - moksleiviams, moksleiviai - studentams“

SMMS

Ataskaitiniu laikotarpiu projekto veiklą koordinavo Tomas Mikalauskas.

„Studentai – moksleiviams, moksleiviai – studentams" – VU SA organizuojama 3 dienų trukmės stovykla, skirta vyresnių klasių moksleiviams (-ėms). Stovyklos tikslas – padėti moksleiviams (-ėms) pasirinkti jiems (-oms) tinkamą studijų kelią, supažindinant su Vilniaus universitetu ir jo teikiamomis galimybėmis.

Šių metų SMMS stovykloje dalyvavo daugiau nei 50 moksleivių iš visos Lietuvos, kuriems (-ioms) buvo suteikta galimybė ne tik aplankyti Vilniaus universitetą, bet ir pasivaikščioti po Vilniaus miestą orientacinio žaidimo metu, susipažinti ir su Saulėtekio akademiniu miesteliu bei pajusti studentišką dvasią. Taip pat stovyklos metu moksleiviai (-ės) kartu su kuratoriais (-ėmis) visą dieną svečiavosi pasirinktuose fakultetuose ir buvo supažindinti (-os) su Vilniaus universiteto stojimo bei studijų procesais.

Sąžiningai

Sąžiningai

Ataskaitiniu laikotarpiu programą koordinavo Justė Ieva Žilionytė ir VU SA Tarybos sušaukta darbo grupė.

„Sąžiningai" – VU SA programa, puoselėjanti Vilniaus universiteto bendruomenės akademinę etiką ir skatinanti akademinio sąžiningumo kultūrą. Prie programos veiklos prisidedantys (-čios) dalyviai (-ės) siekia mažinti nusirašinėjimo, plagijavimo ir rašto darbų pirkimų atvejus. Akademiniam sąžiningumui skatinti yra rengiami vykdomų tarpinių ir galutinių atsiskaitymų (kolokviumų ir egzaminų) stebėjimai, organizuojamos informacinės kampanijos, rubrikos, atliekami tyrimai, rengiami straipsniai ir apžvalgos.

2022–2023 m. vyko ne tik tarpinių atsiskaitymų bei egzaminų stebėjimai, bet ir programos „Sąžiningai" veiklos krypties persvarstymas ir išgryninimas. VU SA Tarybos posėdžio metu buvo priimtas sprendimas suaktyvinti programos veiklą – skatinti ne tik didesnį studentų (-čių) įsitraukimą į atsiskaitymų stebėjimą, bet ir sustiprinti akademinės etikos kultūros diegimą ir sklaidą Universitete.

VU Teisės klinika

Teisės klinika

Ataskaitiniu laikotarpiu projektą koordinavo Viktorija Medžiaušaitė.

VU SA ir partnerių įsteigta VšĮ Vilniaus universiteto Teisės klinika (VU TK) – nemokamos teisinės pagalbos projektas, kuris suteikia tikros profesinės praktikos galimybę vyresniųjų kursų teisės studentams (-ėms), o visuomenei siūlo nemokamą teisinę pagalbą ir skatina teisinį raštingumą. Prieš 25 m. VU TK įsteigė ir iki šiol ją globoja VU SA, Vilniaus universitetas ir advokatų kontora Ellex Valiūnas.

2022 m. teisinę pagalbą organizacija suteikė 5311 gyventojams (-oms). Remiantis interesantų atgaliniu ryšiu apie organizacijos veiklos kokybę galima daryti išvadą, kad VU TK užtikrina pakankamai aukštą kompetencijos lygį ir gerą aptarnavimo kultūrą. 2022 m. sėkmingai vykdytos konsultacijos gyvai, telefonu, „Skype", elektroniniu paštu.

Ataskaitiniu laikotarpiu VU TK privalomąją profesinę arba savanorišką praktiką, kurios trukmė 6 mėn., atliko 23 Vilniaus universiteto studentai (-ės). Praktikos metu studentai (-ės) konsultavo interesantus (-es) šeimos, paveldėjimo, darbo, intelektinės nuosavybės, sutarčių, nekilnojamojo turto, vartotojų, administracinės, baudžiamosios teisės klausimais. Taip pat rengė sutarčių projektus, procesinių dokumentų projektus teisminėms institucijoms (teismams, darbo ginčų komisijoms), teisines išvadas.

VU TK aktyviai bendradarbiavo su visuomenės informavimo priemonėmis, reguliariai teikė teisinius komentarus populiariausiems portalams. Parengtos publikacijos tokiomis temomis kaip „Pacientų sveikatai padarytos žalos atlyginimas: kas ir kur gali kreiptis, kaip nustatomas išmokų dydis?", „Neribotai taikomo viešumo principo pasekmės baudžiamajame procese", „Žinomo asmens kritikos ribos. Kada kyla civilinė atsakomybė?", „Saugotojo atsakomybė už jam patikėtus saugoti daiktus", „Santuokos nutraukimas nustačius vieno iš sutuoktinių kaltę – kokios pasekmės?", „Kompiuterių programų autorių teisių užtikrinimas ir problematika".

Vykdytas konsultacijų teikimo ukrainiečiams (-tėms) projektas. Prie organizacijos veiklos laikinai prisijungė rusų kalbą mokančių studentų (-čių) grupė, padėjusi teikti konsultacijas raštu bei žodžiu. Parengta puslapio skiltis www.teisesklinika.lt/ukraina, kurioje pateikiama informacija aktuali į Lietuvą atvykstantiems (-čioms) ukrainiečiams (-tėms). Pradėtas ir užbaigtas institucinio stiprinimo projektas finansuojamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos „Stipri organizacija teikianti pirminę teisinę pagalbą – vidinis paslaugų kokybės užtikrinimas". Projekto lėšos skirtos VU TK paslaugų kokybės užtikrinimo aprašui parengti, konsultantų (-čių) mokymams organizuoti, teikiamų paslaugų viešinimui ir kt. Pasirašyta paramos sutartis su „Mercator by Citco", kuria susitarta dėl rėmėjo statuso suteikimo įmonei, abipusio bendradarbiavimo bei finansinės paramos VU TK.

VU SIF

VU SIF

Einamuoju laikotarpiu fondui vadovavo Gabrielė Stanionytė ir Povilas Petručionis.

Vilniaus universiteto Studentų investicinis fondas (VU SIF) – VU SA įsteigtas pirmasis ir didžiausias studentų (-čių) investicinis fondas Lietuvoje, skatinantis jaunimą domėtis investicijų valdymo pasauliu ir savarankiškai investuoti.

Pastaruoju metu VU SIF vyksta intensyvus laikotarpis, pažymėtas konkursais, paskaitomis, mokymais ir ekskursijomis. Taip pat jau visai netrukus laukia SIF organizuojama paskaita apie AI ir finansus, susitikimas su LT VCA vadove, DCF ir „fundamental analysis" vidiniai mokymai su alumnu Tadu Petkevičiumi. VU SIF investicinis komitetas (IK) per pastaruosius kelis mėnesius sudalyvavo net 3 konkursuose: „Global Case Competition at Harvard", „McGill 2023 GLOBAL STOCK PITCH COMPETITION" ir IFSA „Traders cup". Nuo metų pradžios VU SIF išklausė mokymus apie laiko planavimą, grafinį dizainą bei naudojimąsi „Bloomberg" terminalu, o kai kuriuos mokymus organizavo ir patys. Vėliau su VU SIF susiekus FinIQ organizacijai buvo vedamos įvairios paskaitos 9–12 klasių moksleiviams (-ėms), susijusios su investavimu. Taip pat VU SIF organizavo ir mentorystės programą – didžioji dalis organizacijos narių tebedalyvauja programoje „Mentee", kurioje dauguma mentorių yra buvę (-usios) VU SIF nariai (-ės), šiuo metu pasiekę (-usios) aukštas karjeros pozicijas. VU SIF organizavo ir renginius, o vienas paskutiniųjų buvo apie pastarojo laikotarpio neramumus finansų sektoriuje, kai bankrutavo SVB bankas. Paskaitą vedė svečiai iš Lietuvos banko.

Šiais metais VU SIF priėmė investicinius sprendimus bei dalyvavo konkursuose, o investicinis portfelis buvo praplėstas iki 12 pozicijų (įsigijimus galima rasti „Facebook" paskyroje). Taip pat VU SIF praplėtė rubrikų spektrą soc. tinkluose bei įžengė į „Tik Tok" platformą – ten keliamos žaismingos edukacinės rubrikos ir sėkmingai sugrąžintos tinklalaidės. Paskutiniosios tinklalaidės svečias – Martas Tankevičius. Greitu metu bus paskelbta nauja tinklalaidė su VU SIF alumnu Justu Daujotu.

VU Karjeros dienos

KD

Ataskaitiniu laikotarpiu projektui vadovavo Eglė Jašinskaitė.

Vilniaus universiteto Karjeros dienos (VU KD) – VU SA projektas, leidžiantis studentams (-ėms) susipažinti su potencialiais (-iomis) darbdaviais (-ėmis), užmegzti naujus ryšius ir savarankiškai pradėti karjeros kelią. Projektu siekiama padėti studijuojantiesiems (-čiosioms) įsitvirtinti darbo rinkoje ir tapti paklausiais (-iomis) savo srities specialistais (-ėmis).

Šių metų pagrindinis renginys „VU KD'23: ieškodamas karjeros, atrask save" buvo suorganizuotas kovo 20–24 d., o kovo 16 d. įvyko „VU Karjeros diena Šiaulių akademijoje". Vykdant projektą bendradarbiauta su 68 įmonėmis. Taip pat suorganizuoti 4 papildomi renginiai, kurių metu gvildentos įvairios temos, susijusios su karjera. Sklandžią viso projekto eigą padėjo užtikrinti suburta 57 vadovų (-ių) ir narių komanda. Didžiausi šių metų pasiekimai – papildomų teminių renginių organizavimas, narių įtraukimas beveik viso ataskaitinio laikotarpio metu, VU Karjeros dienos suorganizavimas ne Vilniuje esančiame VU KAP bei hakatonas, kuriame dalyvavo net 12 studentų (-čių) komandų.

Be etikečių

Be etikečių

Ataskaitiniu laikotarpių programą koordinavo Egidijus Skužinskas.

„Be etikečių" – nuo 2010 m. VU SA vykdoma programa, aktyviai veikianti socialinės atskirties mažinimo ir žmogaus teisių srityse. Programa siekiama paneigti visuomenėje nusistovėjusius stereotipus, skatinti visapusę socialiai pažeidžiamų grupių integraciją bei kurti pagarbų tarpusavio santykį Vilniaus universiteto bendruomenėje. Pagrindinės vertybės – lygybė, atvirumas ir pagarba kiekvieno žmogaus individualumui.

Šiais metais „Be etikečių" daug dėmesio skyrė bendruomenės būrimui pasitelkiant kultūrą bei meną. Buvo suorganizuoti 3 dideli renginių ir projektų ciklai: „queer" kultūros festivalis „Kultūra visų", etninių mažumų mėnuo, lytiškumo ugdymo mėnuo. Kiekviename šių teminių ciklų siekta įsigilinti į jame reprezentuojamos grupės patirtis, supažindinti tiek su jos laimėjimais, tiek su problemomis, suteikti platformą tos grupės atstovams (-ėms) kalbėti apie jiems (-oms) svarbius kasdienio gyvenimo bei aktyvizmo aspektus. Taip pat tęstos programos tradicijos: birželį „Be etikečių" žygiavo Lietuvos LGBTQ+ „pride" eitynėse Vilniuje, diskutuojant apie psichologinių sutrikimų stigmatizavimą prasmingai paminėtas Helovinas penktą kartą organizuojamoje „Halofobijoje", pirmą kartą surengtas žiemos „drag" šou „All I want for this year is Drag" bei 4 kartus organizuotos linoraižinių dirbtuvės.

Daug dėmesio buvo skirta „queer" bendruomenės, lytiškumo ugdymo bei emocinės gerovės temoms aptarti. Taip pat buvo tęsiamas projektas „Drag žodynėlis", supažindinantis su „drag" kultūros terminais bei istorija.

VU Jaunųjų energetikų klubas

VU JEK

Ataskaitiniu laikotarpiu klubo veiklą koordinavo Ignas Pocius.

Vilniaus universiteto Jaunųjų energetikų klubas (VU JEK)  – VU SA klubas, vienijantis jaunimą, besidomintį įvairių rūšių energetika ekonominiais, politiniais ir techniniais aspektais. Organizuodami (-os) renginius bei skleisdami (-os) informaciją, VU JEK nariai (-ės) dalijasi turimomis energetikos žiniomis.

Svarbiausios šių metų klubo veiklos – klubo edukacinės srities stiprinimas, surengtas paskaitų ciklas „4 energetikai" bei dalyvavimas kitų organizacijų ir padalinių organizuojamose veiklose, renginiuose. Šiemet į klubą buvo pritraukta daug pirmakursių bei antrakursių studentų (-čių) iš įvairių studijų programų, o renginiai, pavyzdžiui naminių augalų auginimo skatinimo akcija „Loretos dienos" sulaukė gausaus visuomenės susidomėjimo. Taip pat klubo nariai (-ės) turėjo galimybę aplankyti Ignalinos atominę elektrinę klubo organizuotos išvykos metu.

Erasmus Student Network Vilnius University

ESN

Ataskaitiniu laikotarpiu programos veiklą koordinavo Artūras Maciunskas.

ESN Vilnius University – VU SA programa, skatinanti studentų (-čių) mobilumą bei padedanti užsienio studentams (-ėms) sėkmingai integruotis į Vilniaus universitetą. Pagrindinis ESN Vilnius University tikslas – padėti į VU atvykstantiems (-čioms) užsienio studentams (-ėms) prisitaikyti naujoje aplinkoje, supažindinti juos (-as) su studijų tvarka, mūsų šalies kultūra bei tradicijomis.

Šiais metais ESN Vilnius University veikla buvo orientuota į įvairių renginių, skirtų užsienio studentų (-čių) integracijos didinimui ir bendruomeniškumo skatinimui, organizavimą. Kaip ir kiekvieną semestrą veikla tradiciškai pradėta nuo orientacinės savaitės įgyvendinimo, kurios metu stengtasi supažindinti užsienio studentus (-es) tarpusavyje bei suteikti visą būtinąją informaciją apie Universiteto gyvenimą, infrastruktūrą, Lietuvos kultūrą, studentų (-čių) galimybes bei teises. Be visų standartinių renginių (protų mūšių, ekskursijų, susipažinimo vakarų) metų eigoje buvo suorganizuotos „ESN Social Inclusion Days" – renginių ciklas skirtas tvarumui ir socialinei atsakomybei skatinti. Pavasario semestro metu įvykdytas tarptautinis projektas „Erasmus in Schools", kurio metu bendraudami (-os) su VU užsienio studentais (-ėmis), mokiniai (-ės) buvo skatinami (-os) tapti mobilesni (-ės). Per šiuos akademinius metus buvo suorganizuoti 52 renginiai, atliepiantys ESN prioritetus („Education & Youth, Culture, Social Inclusion, Health & Well-being, Employability, Environmental Sustainability").

ESN Vilnius University per šiuos metus sustiprino ryšius su kitomis ESN Lithuania ir kitų šalių sekcijomis, ARQUS tinklo universitetais, sudalyvavo 3 tarptautiniuose renginiuose („Erasmus generations meeting", TEET, „North European platform"), kurių metų pasidalino naudinga patirtimi su kitų šalių ESN padaliniais.

VU Kendo klubas

Kendo

Ataskaitiniu laikotarpiu klubo veiklą koordinavo Vytenis Almonaitis.

Vilniaus universiteto Kendo klubas – nuo 2008 m. veikianti VU SA japoniško fechtavimo studija, skirta tiek pradedantiesiems (-čiosioms), tiek norintiems (-čioms) tobulinti jau turimus įgūdžius. VU Kendo klubas siekia ne tik populiarinti kendo sportą ir skatinti aktyvią gyvenseną, bet ir burti japoniškais kovos menais besidominčius (-čias) studentus (-es), garsinti Vilniaus universiteto vardą Lietuvoje ir pasaulyje, dalyvaudamas varžybose ir kituose renginiuose.

Šiais mokslo metais klubas:

  • Nuo vasario mėn., šeštadieniais, organizavo bendras Lietuvos kendo rinktinės treniruotes su kitų Lietuvos klubų atstovais (-ėmis), kad pasiruoštų Europos kendo čempionatui Paryžiuje, vyksiančiam gegužės 18–19 d.
  • Suorganizavo pavasario kendo pradedančiųjų kursus, vykusius kovo 18 d. – balandžio 18 d.
  • Atliko kendo demonstraciją Vilniaus miesto japoniško sodo atidarymo ceremonijoje balandžio 29 d.
  • Gegužės 27 d. planuoja demonstraciją Japonijos ambasados organizuojamame renginyje vaikų namų auklėtiniams (-ėms) „Būkime kartu".

Studentiško gyvenimo vadovas (SGV)

SGV

Ataskaitiniu laikotarpiu projektui vadovavo Andrius Jokubauskas ir Viktorija Milko.

Studentiško gyvenimo vadovas (SGV) – tai VU SA leidinys skirtas palengvinti pirmakursių bei iš užsienio į Vilniaus universitetą studijuoti atvykstančių studentų (-čių) gyvenimo naujame mieste (ar šalyje) pradžią. Pagrindinis SGV tikslas – skatinti studentų (-čių) savarankiškumą, aktyvią veiklą ir, žinoma, užtikrinti sklandų įsiliejimą į didžiausios Lietuvoje akademinės bendruomenės narių gretas.

Tam, kad pavyktų kuo efektyviau įgyvendinti minėtą tikslą, užtikrinta, kad leidinys jau trečius metus studentus (-es) pasiektų nebe knygos, o internetinio puslapio sgv.vusa.lt formatu. Dėl šios priežasties SGV gali būti informacijos šaltinis ne tik metų pradžioje, tačiau ir visus studijų metus, nes šiame leidinyje galima rasti visą reikalingą informaciją, susijusią su svarbiausiais Universiteto procesais, teikiamomis paslaugomis bei laisvalaikiu.

Šiais metais didesnis dėmesys skirtas užsienio studentams (-ėms). Leidinio informacija atnaujinta, papildyta ir pateikta ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba taip siekiant gerinti užsienio studentų (-čių) integraciją į Universitetą bei Lietuvą.

Rašytojų klubas

Rašytojų klubas

Ataskaitiniu laikotarpiu klubo veiklą koordinavo Nikolajus Elkana Eimutis.

VU Rašytojų klubas – 2013 m. susibūrusi draugija, vienijanti rašančius (-ias) ir literatūra besidominčius (-čias) VU bendruomenės narius (-es). VU Rašytojų klubo tikslas yra ne tik suburti rašančius žmones, tačiau ir skatinti labiau domėtis literatūra, pažvelgti į ją iš kūrėjo (-os), kritiko (-ės), skaitytojo (-os) ir klausytojo (-os) pusės. VU Rašytojų klubo nariai (-ės) rengia savos kūrybos skaitymo renginius, organizuoja susitikimus su rašančiaisiais (-čiosiomis), rengia filmų, sukurtų pagal literatūros kūrinius, peržiūras ir diskusijas.

VU Rašytojų klubo veiklos šiemet buvo koncentruotos į narių literatūrinio ir meninio išprusimo lavinimą. Rudens semestro metu nariai (-ės) turėjo galimybę dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse dadaizmo tema, nagrinėti Prano Morkūno poezijos kūrybos ypatumus. Taip pat kūrybinio rašymo dirbtuvių metu nariai (-ės) buvo išmokyti (-os) skirtingų spontaniško idėjų generavimo technikų. Kritinis mąstymas lavintas kiekvieną mėnesį klubo sudėtyje aptariant po vieną užsienio autoriaus (-ės) knygą. Be to, buvo tęsti anksčiau pradėti projektai – klubo „Facebook" bei „Instagram" paskyrose publikuoti literatūros erdvę narstantys tekstai.

HEMA

HEMA

Ataskaitiniu laikotarpiu klubui vadovavo Gintarė Vaičiakauskytė.

Alber aus VU HEMA klubas – istorinių Europos kovos menų klubas, kuriame treniruojamasi ilgaisiais kalavijais.

Šiais metais Alber aus VU HEMA klubas turėjo galimybę dalyvauti įvairiuose renginiuose ir supažindinti su HEMA Universiteto studentus (-es) ir ne tik. Narių bei entuzastų (-čių) ratas sėkmingai plečiasi – pastebime klubo progresą bei bendrą atmosferą. Šiemet turėjome galimybę surengti ir pirmąjį HEMA turnyrą, kuriame dalyvavo mūsų klubo nariai (-ės) bei HEMOS entuziastai (-ės) iš visos Lietuvos. Šiais metais klubas rengė po 2–3 savaitines treniruotes pradedantiesiems (-čiosioms) ir labiau pažengusiems (-ioms) nariams (-ėms), taip pat buvo artimai bendradarbiauta su kitais padaliniais ir iniciatyvomis – įstraukta į FiDi pasitinkant fizikų eiseną.

Foto klubas

Foto

Ataskaitiniu laikotarpiu klubui pirmininkavo Simonas Lukoševičius ir Olivija Grudytė.

VU Fotoklubo misija – puoselėti ir brandinti studentų (-čių) įvairovę bei kūrybiškumą pasitelkiant vieną žaviausių meno krypčių – fotografiją. Visgi šiais mokslo metais supratome, jog mūsų misija neatsiejama ir nuo pastovaus bendradarbiavimo su Vilniaus universitetu – gavome šansą suteikti fotografijos paslaugas didžiulei įvairovei programų, klubų, projektų ir galėjome užfiksuoti Universiteto istorijas.

Šiais metais klubo veikla buvo orientuota į 3 pagrindines kryptis: narių, VU bendruomenės ir visuomenės.

Klubo nariams (-ėms) stengėmės sukurti bendruomenę, kurioje ir fotografija besidomintys (-čios), ir entuziastai (-ės), ir pažengę (-usios) profesionalai (-ės) galėtų leisti laiką kartu bei dalintis patirtimi. Abiejų semestrų metu rengėme veiklą grupėse, kuriose vykdėme mokymus bei įvarius praktinius užsiėmimus.

VU bendruomenei suteikėme fotografijos paslaugas beveik visur ir visada. Pavasario semestrui einant į pabaigą net nebežinome, kur dėti vien per šiuos metus užfiksuotas nuotraukas, kadangi nuolat pildosi mūsų talpyklos. Užfiksavome kone kiekvieno klubo ir projekto veiklas, taip pat VU Kultūros centro kolektyvų pasirodymus. Kaip sakoma angliškai – „sharing is caring". Vedami (-os) šios minties surengėme du atvirus fotografijos pagrindų mokymus VU bendruomenei.

Galiausiai visuomet stengėmės išlikti visuomeniški (-os) bei aktyvūs (-ios) viešumoje. Nuolatos fiksavome įvairiausius kadrus – nuo ryškiausių valstybinių švenčių iki skaudžiausių protestų. Išlikome neabejingi ir atsakingi kartu su visa VU SA.

VU Antroklubas

Antro

Ataskaitiniu laikotarpiu klubo veiklą koordinavo Kornelija Garlaitė.

VU Antroklubas yra antropologija besidominčių ir antropologijos lauke veikiančių akademinės aplinkos narių bendruomenė. Šioje bendruomenėje kuriama tarpdiscipliniška erdvė idėjų mainams ir populiarinama antropologija bei socialiniai mokslai.

Šiais metais klubas rengė paskaitas ir diskusijas su antropologijos specialistais (-ėmis):

  • Spalio mėnesį rengta „Antrųjų pokalbių" laida su kritinės teorijos ir lyčių studijų atstove Laura Lapinske. Laidos metu buvo nagrinėjami klausimai: kaip tirti lytį, kodėl tai svarbu ir ką galime sužinoti studijuodami (-os) lytį?

  • Susitikimas / diskusija su antropologe ir istorike Rima Praspaliauskiene, kuriame buvo kalbama apie antropologijos reikšmę bei prasmę.

  • Diskusija apie etikos reikalavimus ir iššūkius antropologijoje su Kristina Šliavaite, VU Azijos ir transkultūrinių studijų institute dirbančia tyrėja, dėstytoja ir antropologe. Diskusijoje nagrinėti klausimai: kaip vyksta empiriniai tyrimai, kaip stebėti žmones nekenkiant jiems ir kaip atlikti bendruomenei naudingą tyrimą nedarant jai žalos?

  • Susitikimas su prof. Viktor de Munck apie sufijų ritualus Šri Lankos kaime. Profesorius keletą metų praleido atlikdamas lauko tyrimą Šri Lankoje, pasidalino savo pastebėjimais su renginio dalyviais (-ėmis) bei atsakė į klausimus: kaip atlikti lauko tyrimus ir ką galima pamatyti lauko tyrimo metu?

The COINS

The COINS

Ataskaitiniu laikotarpiu projektą koordinavo Lukas Krasauskas.

Gyvybės mokslų konferencija The COINS – VU SA projektas, organizuojamas studentų (-čių). Tai yra mokslinis renginys, kuriuo siekiama skatinti studentų (-čių) mokslinę veiklą, domėjimąsi naujausiais mokslo pasiekimais bei plėsti akademinius ir profesinius ryšius. Konferencija kviečia aukščiausio lygio mokslininkus (-es) skaityti pranešimus mūsų Universitete, taip garsinant jį akademinėje tarptautinėje bendruomenėje. Taip pat siekiama šviesti moksleivius (-es) bei visuomenę apie mokslo naujienas, leisti susipažinti su gyvybės mokslų tyrimais, taip skatinant pasirinkti savo profesinį kelią būtent šioje srityje.

Šiais metais The COINS 2023 konferencija vyko balandžio 24– 27 d. VU Gyvybės mokslų centre. Suburta 12 koordinatorių bei beveik 40 organizatorių komanda, užtikrinusi, kad pasiruošimas bei visos konferencijos veiklos vyktų sklandžiai. Per 4 dienas konferencijoje apsilankė beveik 700 dalyvių, pasiektas rekordinis studentų (-čių) stendinių pranešimų skaičius – 220 bei juos vertinusių mokslininkų (-ių) skaičius – 130. Paskaitas skaitė 12 aukščiausio lygio užsienio bei Lietuvos lektorių neurobiologijos, biomedicinos, ekologijos bei bioinžinerijos temomis, kurios buvo pasirinktos atliepiant šių metų konferencijos temą „The COINS 2023. Changing the world one step at the time: from theory to practice". Konferencijos metu taip pat vyko viešojo kalbėjimo paskaita, praktinės veiklos bei interaktyvus užsiėmimas-paskaita apie muzikos ir smegenų sąryšį. Taip pat suorganizuotos programos su laboratoriniais darbais ir paskaitomis moksleiviams (-ėms) bei visuomenei, tai pritraukė daugiau negu 60 dalyvių. Įvykusi kontaktų mugė pritraukė 10 įmonių / organizacijų, su kuriomis studentai (-ės) galėjo pabendrauti darbo, praktikos klausimais bei dalyvauti įvairiuose konkursuose. Tuo tarpu konferencijos vakariniame renginyje dalyviai (-ės) ne tik turėjo puikią progą tinklaveikai bet ir džiaugėsi kultūrine lietuviškų šokių bei muzikos programa. Be to, konferencija pritraukė gausų būrį rėmėjų bei valstybinių institucijų (Inovacijų agentūrą bei Lietuvos mokslo tarybą), įsteigusių prizus pranešimų laimėtojams.

Jaunųjų žurnalistų draugija

JŽD

Ataskaitiniu laikotarpiu draugijai vadovavo Gabija Strumylaitė (iki 2023 m. sausio mėn.) ir Ieva Radzevičiūtė (nuo 2023 m. sausio mėn.).

Vilniaus universiteto Jaunųjų žurnalistų draugija (VU JŽD) – 2021 m. įkurta moksleivius (-es) ir studentus (-es) vienijanti iniciatyva, kurios tikslas sukurti žurnalistika besidominčių ir demokratinius idealus puoselėjančių jaunų žmonių bendruomenę Lietuvoje.

2022–2023 m. toliau bendradarbiauta su įvairiomis žiniasklaidos priemonėmis arba pavieniui dirbančiais (-iomis) žurnalistais (-ėmis), pavyzdžiui, tęstas bendradarbiavimas su portalu „15min". Draugijos nariai (-ės) fotografuoja, rašo tekstus, o jų darbai yra publikuojami portale su specialia VU JŽD žyma. Taip pat draugijos nariai (-ės) turi galimybę atlikti praktiką Tiriamosios žurnalistikos centre „Siena" ir prisidėti prie jų vykdomų tyrimų.

Taip pat stiprinti santykiai ir su užsienyje gyvenančiais (-iomis) lietuviais (-ėmis). Rudenį VU JŽD narė su Oksfordo universiteto studentu sukūrė vaizdo įrašą, kuriame kalbinamas Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas. Įrašą galima rasti „Oxford Political Review" „YouTube" kanale.

Dar viena iš draugijos veiklų – renginių organizavimas. 2022 m. vasarą vyko diskusijų ciklas pavadinimu „Prisėsk, pakalbėsime su...", kur buvo kalbinami Arūnas Valinskas bei Eglė Jurgaitytė. Tokio pobūdžio renginiai organizuoti neformalioje aplinkoje, o tai leido plėsti VU JŽD auditoriją. Rudenį VU TSPMI patalpose kartu su organizacija „Locked N' Loaded" organizuota diskusija „Mobilizacija Rusijoje – kas laukia toliau?". Diskusijos pašnekovai: atsargos pulkininkas Gintaras Ažubalis, VU TSPMI dėstytojas Valentinas Beržiūnas ir LRT žurnalistas, užsienio naujienų redaktorius Augustinas Šulija. 2023 m. inicijuotos 30-osios žurnalistų dienos „LeŽuDi", vykusios gegužės mėnesį.

2022 m. sukurtas konkursas, kurio laimėtojai (-os) apdovanoti (-os) Jaunųjų žurnalistų premija. Sulaukta net 3 dešimčių darbų, iš kurių galiausiai buvo atrinkti 3 geriausi. Darbus vertino „Laisvės TV" tyrimų žurnalistas Dovydas Pancerovas, LRT vyr. redaktoriaus pavaduotoja Aleksandra Ketlerienė, VDU profesorė Audronė Nugaraitė, „15min" aktualijų skyriaus redaktorius Raimundas Celencevičius ir Vilniaus universiteto Jaunųjų žurnalistų draugijos vadovė Gabija Strumylaitė. Laureatai (-ės) buvo apdovanoti (-os) Romo Sakadolskio žurnalistikos forumo metu. Šiais metais konkursas vyks antrą kartą.

2023 m. pavasarį sukurta mentorystės programa, kurioje 17 žiniasklaidos lauko profesionalų (-ių) dirba su studentais (-ėmis) ir padeda ugdyti jų profesinius įgūdžius. Programos mentoriai (-ės): kelionių žurnalistas Orijus Gasanovas, ELTA vyr. redaktorius Vytautas Bruveris, NARA redaktorius ir autorius Karolis Vyšniauskas, „15min" tyrimų skyriaus žurnalistas ir fotožurnalistas Vidmantas Balkūnas, „Delfi.lt" vyr. redaktorė Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, LRT radijo naujienų tarnybos aktualijų žurnalistas Daumantas Butkus, „15min" tyrimų skyriaus žurnalistės Jūratė Damulytė ir Gabrielė Navickaitė, Vilniaus universiteto rektoriaus patarėjas, apžvalgininkas Paulius Gritėnas, VU TSPMI dėstytojas ir tyrinėtojas Nerijus Maliukevičius, tiriamosios žurnalistikos centro „Siena" žurnalistai Šarūnas Černiauskas ir Miglė Krancevičiūtė, LRT TV užsienio naujienų redaktorius ir karo reporteris Augustinas Šulija, LNK žinių reporterė Aušra Šiaulytė, LRT.lt vyr. redaktoriaus pavaduotoja Aleksandra Ketlerienė, NARA redaktorė ir žurnalistė Indrė Kiršaitė, mados žurnalistė Deimantė Bulbenkaitė. Birželio pradžioje vyks programos uždaromasis renginys, kurio metu mentoriai (-ės) su studentais (-ėmis) pristatys savo sukurtus darbus.

VU JŽD aktyviai lankosi žiniasklaidos vietose, dalyvauja įvairiuose žurnalistų (-čių) bendruomenės renginiuose, pavyzdžiui, Romo Sakadolskio žurnalistikos forume, Lietuvos tiriamosios žurnalistikos festivalyje, lankosi parodose, pavyzdžiui, „World Press Photo".

Vasarą planuojama stovykla draugijos nariams (-ėms) bei diskusija Palangos vasaros skaitykloje. Taip pat bus tęsiami darbai ties Jaunųjų žurnalistų premija.

Naujos iniciatyvos

Ataskaitiniu laikotarpiu buvo siekiama plėsti ir didinti studentų (-čių) iniciatyvų tinklą. Šiam tikslui įgyvendinti jau antrus metus iš eilės organizuotas iniciatyvų kūrimosi renginys „HackVU", kurio metu mūsų bendruomenę papildė keletas naujų iniciatyvų. Taip pat įsikūrė naujas Karybos klubas bei pradėta burti VU Ukrainos studentų (-čių) bendruomenė.

Labdaros ir paramos fondas „Ateičiai“

Ataskaitiniu laikotarpiu fondo veiklą koordinavo Edvardas Tamutis.

2018 m. VU SA įkūrė labdaros ir paramos fondą „Ateičiai", skirtą Vilniaus universiteto studentų (-čių) gerovei kurti. Fondas įkurtas siekiant atstovauti įvairiems studentų (-čių) poreikiams.

Šiais metais labdaros ir paramos fondas „Ateičiai" viešino ir garsino Vilniaus universiteto vardą platindamas atributiką tiek fizinėje, tiek elektroninėje parduotuvėse. Šiemet buvo tęsiamos ir toliau atidaromos išvažiuojamosios vienos dienos parduotuvės įvairiuose Universiteto padaliniuose bei sudaryta galimybė studentams (-ėms) įsigyti atributikos vykstančių Unversiteto renginių metu. Taip pat fondas plečia bendradarbiavimą su VU – pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su VU Biblioteka dėl jų gaminamos produkcijos pardavinėjimo VU atributikos parduotuvėje. Be to, toliau tęsiama prekyba ir Klaipėdos universiteto atributika. Šiais metais tęsiama iniciatyva – renkama 1,2 % GPM parama, kuria bus tikslingai paskatinami Universiteto studentai (-ės) už aktyvią visuomeninę veiklą prisidedant prie Ukainos piliečių integracijos Lietuvoje.

Labdaros ir paramos fondo „Ateičiai" veikla yra socialiai atsakinga bei kurianti kapitalą dėl Vilniaus universiteto studentų (-čių) gerovės.