Skip to content
Šiame puslapyje...

Bendruomenę kuriantys renginiai

Tarptautinė studentų diena ir VU SA 33 gimtadienis

Kiekvienų metų lapkričio 17 d. yra švenčiama Tarptautinė studentų diena ir VU SA gimtadienis. Šiais metais VU SA įgyvendino festivalį „Studentify", skirtą tarptautinei studentų dienai paminėti.

International students' day festival "STUDENTIFY"

Festivalio metu studentai galėjo dalyvauti susipažinimo žaidimuose, vyko dirbtuvės bei iniciatyvos, kurių metu dalyvavo VU Žygeivių klubas, VU SA programa „Be etikečių", kurie pristatė lino raižinių spausdinimo dirbtuves, Žaliosios politikos institutas organizavo „Tvarių protų mūšį". Festivalio metu studentai (-ės) galėjo pasigaminti skirtukus savo knygoms bei sudalyvauti iniciatyvoje „One VU, many faces".

Vyko diskusija su VU alumanis „Per aspera ad astra", kurios metu alumnai dalinosi patirtimis bei prisiminimais apie universitetą. Diskusijoje dalyvavo muzikantas, prodiuseris, grupės „Kūjeliai" lyderis, „Why mokyklos" įkūrėjas Julius Vaicenavičius, VU žurnalistikos bakalaurą baigusi, Delfi žurnalistė Kristina Pocytė, VU GMC Biomokslų instituto direktorė, profesorė, Vilniaus universiteto Senato pirmininkė prof. Eglė Lastauskienė. Diskusiją moderavo politikos mokslų bakalauro studijas Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute baigusi žurnalistė Augustė Lyberytė.

Vakarą užbaigė studentiška grupė „Planko malka" bei autentiška latino dainų grupė „Planeta Polar".

Taip pat lapkričio 14–18 dienomis Vilniaus universiteto studentai (-ės) galėjo pasinaudoti įvairiomis nuolaidomis sveikatingumo klube „The Royal Athletic Club", kino teatre „Pasaka", knygyne „Mint Vinetu", zoologijos sode „Zoopark" bei kepykloje „Margas košėlas".

Šiais metais galime pasidžiaugti dar trimis renginiais, kurie skatino žalumo principus, vienijo studentus (-es) bei skatino kurti naujas iniciatyvas.

Solidarumą skatinantis renginys „VUnity"

Po dvejų metų pertraukos grįžo studentus (-es) vienijantis bei solidarumą skatinantis renginys „VUnity", kuris vyko kovo 2 dieną „OPERA social house". Renginio metu galima buvo išgirsti įvairių šalių prisistatymus, buvo diskutuojama apie šalių stereotipus, vyko įvairių kultūrų protų mūšis, vakaro metu studentai turėjo galimybę pažinti skirtingų šalių tradicijas, praleisti daugiau laiko tarpkultūrinėje aplinkoje.

Žalumo festivalis „Ne per kaitriai"

Pirmą kartą vykęs Žalumo principus atliepiantis renginys „Cool the heat", kuris vyko kovo 29 dieną VU Jungtiniuose rūmuose, Saulėtekyje. Viso festivalio metu veikė daugybė veiklų: interaktyvios dirbtuvės, tvarių prekių mugė bei gyvi muzikiniai pasirodymai.

Žalios politikos institutas kvietė dalyvauti žaliame protmūšyje bei praktinėse užduotyse, programos „Kurk Lietuvai" dalyvės pristatė maisto nešvaistymo Lietuvoje tyrimo rezultatus bei dalinosi patarimais, kaip kasdienybėje išvengti maisto švaistymo, VU SA GMC komanda organizavo pakartotinio popieriaus panaudojimo dirbtuves. Programa „Be etikečių", VU Jaunųjų energetikų klubas organizavo lino raižinių bei augalų persodinimo dirbtuves, bendruomenės nariai gamino vaško drobeles, kalbėjo apie vegetarišką bei veganišką mitybą. Taip siekiama paskatinti kiekvieną bendruomenės narį (-ę) sąmoningai į kasdienybę įtraukti tvarumo principus.

HACK VU

Vasario 25 dieną jau antrą kartą buvo suorganizuotas iniciatyvų kūrimo renginys HACK VU, kurio metu studentai (-ės) kūrė ateities idėjas, galinčias padėti spręsti iššūkius, su kuriais susiduria studentai (-ės) Universitete.

VU SA savo ruožtu pasiūlė idėjas, prie kurių skatino jungtis užsiregistravusius dalyvius (-es): grįžtamasis ryšys universitete, studentų (-čių) mokslinės veiklos bei mokslo sklaida, akademinė etika, psichikos sveikata, negalią turinčių studentų(-čių) įtraukimas, užsienio studentų (-čių) įtraukimas, lyčių lygybė.

Padalinių dienos

Vieni didžiausių VU SA organizuojamų renginių yra padalinių dienos, besitęsiančios įspūdingai ilgą laiką ir tapusios svarbia ir gražia tradicija, skatinančia viso padalinio bendruomeniškumą ir studentiškų tradicijų išsaugojimą. Šiais metais devynios padalinių dienos siūlė studentams (-ėms) įvairių renginių ciklus.

Filologų naktys

VU SA FilF fakulteto bendruomenę kvietė dalyvauti Filologų naktyse, nuo ekskursijos-paskaitos „Istorijų vakaras", kuriame VU Istorijos fakulteto dekanė dalinosi įvairiomis istorijomis apie universitetą bei buvusią studentų (-čių) kasdienybę, protų mūšio bei diskusijos-rašymo dirbtuvių, kurių metu Povilas Elijas Martynenko pasidalino, „Ar menas gali būti karjera?" Vakare įvyko orientacinės varžybos „Capture The Flag", kalbų mokyklėlė, o viską užbaigė jau tradicija tapęs bardų vakaras „Open Mic", kuriame dalyviai skaitė savo kūrybos tekstus, atliko dainuojamąją poeziją.

Istorikų dienos

Istorikams, istorijos ir praeities mylėtojams bei visai VU Istorijos fakulteto bendruomenei VU SA IF surengė IFDi'45, kurių metu kvietė dalyvauti Korp!tilia diskusijoje „Apie skaitymą", protų mūšyje, tradicija tapusio futbolo rungtynėse, pasinerti į istoriją kvietė jau ne pirmą kartą rodomas IF teatras „Surakintasis Ūbas" ir visa vainikuojantis bendruomenės vakaras. Istorikų dienų metu buvo kalbinami Istorijos fakulteto bendruomenės nariai, (-ės) rengtos IFDI'45 nominacijos. Taip pat šiais metais IFDI kariauna, susijungusi kartu su Istorinių Europos kovos menų (HEMA) klubu, suorganizavo tradicinės FIDI eisenos dinozauro puolimą.

Merkurijaus dienos

VU SA EVAF organizuojamose Merkurijaus dienose šiais metais bendruomenė buvo kviečiama burtis ir dalyvauti automobilių orientacinėse varžybose „Merkuracinės" bei stalo žaidimų, sportinio pokerio turnyruose.

Chemikų dienos

Per 57-ąsias Chemikų dienas VU SA CHGF organizavo paskaitų ciklą, kurių metu galima buvo išgirsti doc. dr. Rimantą Vaitkų, prof. dr Edviną Orentą bei Marių Dzvinką ir Gretą Tamoliūnaitę. Chemikų dienos turi savo unikalią ir gražią istoriją, todėl 57-tųjų dienų proga buvo surengta paroda, kurioje buvo galima sužinoti apie anksčiau vykusius Chemikų dienų renginius, kaip atsirado chemikų dienų logotipas, apie sėkmes ir nesėkmes. Visuomenei suorganizuotas ir viešas spalvingas cheminis šou, Taip pat padalinio bendruomenei buvo surengtas boulingo turnyras ir BBQ vakaras. Renginiai parodė, kad skirtingos kartos, net ir tos, kurios jau baigė studijas, puikiai gali bendrauti, gerai leisti laiką bei kurti ateitį kartu!

Teisininkų dienos

Šiais metais TeDi'23 (Teisininkų dienos) atidaromosios konferencijos „Ar teisė Tau?" metu lekt. dr. Monika Ambrasaitė-Valentinavičienė, dokt. Jurgis Bartkus bei studentai Martynas Zdanavičius ir Kamilė Paleckytė kalbėjo apie patirtis bei padėjo būsimiems studentams (-ėms) susidaryti realesnį įspūdį apie teisės studijas ir jų kasdienybę. Antrasis renginys – naktinės automobilių orientacinės. Trečiasis renginys – „Aukcionas" bei uždaromasis vakaras visiems dalyviams suteikė galimybę patirti nepamirštamų akimirkų kartu su fakulteto dėstytojais. Šiais metais Teisininkų Dienų aukciono metu buvo surinkta rekordinė suma – 1929 eurai, kurie skirti padėti Ukrainai. Teisininkų dienas uždarė VU TF SMD baigiamoji konferencija, subūrusi Vilniaus universiteto teisės bei kitų krypčių mokslininkus (-es), studentus (-es) ir kitus (-es) teisės mokslo entuziastus (-es), suteikdama galimybę apžvelgti šių metų studentų (-čių) mokslinius pasiekimus, nagrinėjant tarpdiscipliniškumą teisėje.

Fiesta personae

Kasmet pavasarį atgimstantis Filosofijos fakulteto dienų renginys – Fiesta personae. Šiais metais programoje galima buvo pasiklausyti diskusijos „Akis už akį. Ar mirties bausmė yra pateisinama?"; haiku kūrybinį vakarą „Mūzos beieškant"; psichologijos instituto renginį „Juokas pro ašaras", kurio metu dalyviai buvo kviečiami rašyti anoniminius laiškus, o juos komentavo psichologijos specialistė su komiku; buvo galima apsilankyti filosofijos dirbtuvėse „Kas tas kūrybiškumas?"; dailės terapijoje, bei Sociologijos ir socialinio darbo instituto renginyje „Stereotipinis renginio pavadinimas", kurio metu žaidimo forma galima buvo įsijausti ir suprasti stereotipų įtaką bei poveikį. O viską vainikavo uždaromasis vakaras „Musica in igne", kur muzikavo „Kvarta", „Citrusss", „Skepetas". Kaip visuomet, fakulteto dienų metu buvo išleistas ir laikraštis „Bursų kiemas".

ATSIbusk

Filosofijos fakultete organizuojamas ir „ATSIbusk" – Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto (ATSI) renginys, kurio istorija prasidėjo ankstyvą 2019 metų pavasarį, kai studentų (-čių) iniciatyva buvo surengta įvairių renginių, paskaitų bei praktinių seminarų. Šiais metais „ATSIbusk" džiugino įvairiais renginiais: Origami, Indiškų šokių, Qigong, Kaligrafijos, Henna tatuiruočių, Furoshiki dirbtuvėse. Galima buvo dalyvauti ir paskaitose apie Taivano čiabuvius, susipažinti su Pietų Korėjos abėcėle (hangul). Dalyvius (-es) džiugino ir Artimųjų Rytų skanėstų degustacija bei speed friending, kuris vyko anglų kalba. Šiais metais „ATSIbusk" sulaukė daug susidomėjimo ne tik iš dalyvių, bet ir įvairiausių įmonių.

MeDi

MeDi – nuo 1783-ųjų metų švenčiama tradicinė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto šventė – viena seniausių Vilniaus universitete. MeDi'22 tema – „Biomedicinos studentas daugiau nei stereotipas". Renginių ciklu siekta parodyti, kokie įvairūs gali būti medicinos fakulteto bendruomenės nariai, o kartu sustiprinti po pandemijos susilpnėjusią bendruomenę bei suteikti reikiamų priemonių psichologinei gerovei užtikrinti. MeDi'22 renginių metu buvo pasiekta ir į veiklas įtraukta daugiau nei 500 bendruomenės narių, į didžiąją dalį (net 16) veiklų aktyviai buvo įtraukti ir ne mažą fakulteto bendruomenės dalį sudarantys (-čios) užsienio studentai (-ės). Dailės terapijos dirbtuvės, poezijos vakaras, grupinė meditacija „Iškvėpk, įkvėpk", krepšinio bei tinklinio turnyrai reikšmingai prisidėjo prie fakulteto narių psichikos sveikatos stiprinimo, o diskusija „Sulaužyk stereotipus" leido iš studijas baigusių žmonių lūpų išgirsti stereotipus, su kuriais dažniausiai susiduriama. Taip pat didžiuojamės ir bendradarbiavimu: kartu su studentų odontologų asociacija suorganizuoti kietųjų kompetencijų kėlimo įgūdžiai odontologijos studentams (-ėms), o su Lietuvos medicinos studentų asociacija – slaugos praktinių įgūdžių formavimo veiklos visiems fakulteto bendruomenės nariams (-ėms).

Informacijos dienos

Informacijos dienos šiais metais džiugino organizuojamomis diskusijomis. Viena iš diskusijų – „GO VILNIUS: Kaip išsiskirti iš minios?" su Karoliu Šimkumi. Antroji – „Objektyvumas: Utopija ar realybe?" kartu su Birutė Davidonytė ir Aleksandra Katleriene. Trečioji – „Ar socialinės medijos keičia gyvenimą?" su Paul de Miko ir Viktorija Šaulyte-Mocke.

Verslininkų dienos

Verslininkų dienos (VeDi) šiais metais grįžo ir pradėjo savo renginių ciklą su atidaromąja diskusija „Ateities verslas", kurioje dalyvavo VU VM direktorė dr. Birutė Miškinienė, EY Talentų atrankos komandos vadovė Vaidonė Eidukonienė ir buvęs VM dėstytojas Taurimas Valys, vėliau visų laukė orientacinės varžybos, o viską užbaigė uždaromasis vakaras – protmūšis.

Politologų dienos

Politologų dienų (PoDi) metu savaitę trukę renginiai atgaivino senas studentų (-čių) tradicijas, atsiminė praeitį ir įnešė naujovių. Trys tinklalaidžių serijos po(p)litika, diskusija "How different make us stronger?", orientacinės varžybos po Vilniaus senamiestį, speed laguage learning, kurio metu studentai (-ės) galėjo įgyti naujų žinių ir turėjo galimybę pakalbėti įvairiomis kalbomis, krepšinio varžybos sutelkusios studentus (-es), dėstytojus (-as), administraciją ir net Seimo narius (-es), protmūšis, kuriame kiekvienai komandai į pagalbą atėjo TSPMI dėstytojai (-os), renginys, skatinantis viešai kalbėti apie svarbius dalykus be užuolankų, garsiai, atsistojus ant bačkos, TSPMI talentų šou bei bendruomenės vakaras, kurio metu pasirodė džiazo grupė „Savi", „Palmės Žiedas", Lukas Pilkauskas bei legendinis PoDi bandas!

MIDI

Didžiausios VU SA MIF organizuotos Matematikų ir informatikų dienos grįžo su neįtikėtina jėga ir kvietė visus (-as) studentus (-es) bei miesto svečius dalyvauti įvairiuose renginiuose. Šiais metais įvyko orientacinės varžybos, šachmatų turnyras, sporto dienos, įmonių mugė, protmūšis, uždarymo vakaras, grąžintas sportinio pokerio turnyras, o LAN Party truko net 3 dienas, viena iš jų dedikuota Minecraft dekatlonui. Pirmą kartą surengtos 1976-aisiais, šiemet MIDI organizuotos 42–ąjį kartą.

Kauno fakulteto dienos

Šiais metais pirmą kartą buvo suorganizuotos Kauno fakulteto dienos, kurių metu galima buvo pasidžiaugti orientacinėmis varžybomis po senamiestį, finansinių terminų Futbolo žaidimu, kompiuterinių žaidimų vakaru bei stalo žaidimais, o visa baigta BBQ ir HOUSE muzikos vakaru.