Skip to content
Šiame puslapyje...

Tarptautinis bendradarbiavimas ir konferencijos

ARQUS

ARQUS tinkle vyksta bendradarbiavimas tarp studentų (-čių) atstovų (-ių). Du VU SA atstovai (-ės): Dominyka Goldbergaitė ir Lukas Krasauskas, dalyvavo ARQUS studentų tarybos veikloje, susitikimuose.

VU SA deleguoti atstovai (-ės) dalyvavo ARQUS metinėje konferencijoje, vykusioje Austrijoje, Graz universitete. Jos metu VU SA deleguota atstovė kartu su Lenkijos Vroclavo universiteto studentų atstove sakė kalbą apie studentų įsitraukimą į ARQUS veiklą, studentų (-čių) akimis matomus Aljanso tobulėjimo kelius. Konferencijos metu studentų (-čių) taryba priėmė rezoliuciją dėl neformaliu būdu įgytų kompetencijų įskaitymo.

Gegužės 3 d. VU SA atstovai (-ės) buvo susitikę su Portugalijos Minho universiteto studentų (-čių) reikalų ir pedagoginių inovacijų prorektoriumi Manuel João Costa. Susitikimo metu studentai (-ės) kartu su prorektoriumi diskutavo apie studentų (-čių) įsitraukimą į universiteto valdymo organus, dėstytojų pedagoginių kompetencijų kėlimą ir pirmamečių studentų (-čių) integraciją. ARQUS WP4 (Student agora) veikloje VU SA deleguoti atstovai įsitraukia į diskusijas apie tarp universitetų veiksiantį mentorių, studentų(-čių)–ambasadorių tinklus, pirmamečiams (-tėms) studentams (-ėms) skirto įvadinio paketo rašymą.

Konferencijos

  • Šiais metais Lietuvoje ir Vilniaus universitete viešint Belgijos karaliui ir karalienei, VU SA kartu su Lietuvos Respublikos prezidentu Gitanu Nausėda ir pirmąja ponia Diana Nausėdiene prisidėjo prie jų apsilankymo Vilniaus universitete ir susitikimo su VU studentais įgyvendinimo. Susitikimo metu su Belgijos karaliais bei Lietuvos pirmąja pora studentai (-ės) iš skirtingų Universiteto padalinių diskutavo apie biologinę įvairovę ir klimato kaitą, moterų ekonominį įgalinimą, psichikos sveikatos problemas švietime bei universitetų vaidmenį formuojant tvarią visuomenę.

  • Praėjusį pavasarį buvome vieni iš 13 delegatų (-čių), kurie (-ios) turėjo galimybę oficialioje platformoje stebėti Barselonoje vykusią UNESCO World Higher Education Conference (WHEC 2022), kur universitetų, studijų kokybę vertinančių organizacijų, privataus sektoriaus, jaunimo, NVO ir kitų sričių atstovai iš viso pasaulio susitiko aptarti aukštojo mokslo tendencijas, iššūkius ir ateitį: nuo universitetų vaidmens ateities visuomenėje, akademinio mobilumo iki darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo bei mokslo prieinamumo visiems.

  • Minint Europos jaunimo metus, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje kvietimu turėjome galimybę sudalyvauti Briuselio ekonomikos forume (Brussels Economic Forum 2022) kuriame didelis dėmesys buvo skirtas ekonomikai ateities kartoms. Šis forumas – daugiau nei 20 metų Europos Komisijos organizuojamas ekonomikos renginys, sukviečiantis aukšto lygio Europos ir tarptautinius politikos formuotojus, akademikus, pilietinės visuomenės ir verslo lyderius, kad nustatytų pagrindinius Europos ekonomikos iššūkius ir aptartų prioritetus. Šių metų prioritetai: lanksčios darbo sąlygos bei socialinės garantijos visiems jauniems žmonėms ir mokymasis visą gyvenimą, be kurio neįsivaizduojama visuomenės ir ekonominė pažanga.

  • Europos jaunimo metų minėjime EK iniciatyva organizuoti jaunimo susitikimai su skirtingų sričių eurokomisarais. Viename jų ("Measuring what matters: looking beyond GDP" su P. Gentiloni) dalyvauti buvo pakviesti ir VU SA atstovai (-ės) . Susitikime daugiausia dėmesio skirta tokiems iššūkiams, kaip klimato kaita, skurdas ir nelygybė, sveikatos apsauga ir gerovė, aptarta bei dalintasi mintimis, kaip iš jauno žmogaus perspektyvos matytume galimybes tolesniam valstybių ekonominiam progresui skatinti tvariais ir atliepiančiais šių dienų iššūkius būdais.

  • Social Inclusion & Engagement in Mobility (SiEM) konferencija – dar viena tarptautinė konferencija, kurioje su tikslu įsigilinti į labiau pažeidžiamų grupių įtrauktį į mobilumą dalyvavo VU SA atstovės. Konferencijoje buvo aptartos labiau pažeidžiamos grupės mobilume, jų patiriami barjerai, dirbtuvių metu kuriamos priemonės, kurios galėtų labiau atliepti kylančius finansinius, apgyvendinimo, prieinamumo, pritaikomumo negaliai, atvirumo skirtingoms studentų grupėms iššūkius.