VU SA 2022–2023 metų veiklos strateginių gairių įgyvendinimas
Per 2021-2022 metus VU SA įgyvendino daugiau negu 20 tikslų.
1. VU pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programos yra atnaujintos ir studentams (-ėms) yra prieinama visa reikalinga informacija apie individualiųjų studijų pasirinkimų galimybes
Pamatavimo rodiklis: Iki 2023 m. liepos 1 d. visos VU pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programos yra atnaujintos pagal VU studijų nuostatus ir studentams (-ėms) yra prieinama visa reikalinga informacija apie individualiųjų studijų pasirinkimų galimybes. VU Informacinėje sistemoje yra prieinami studijų programų planai bei dalykų aprašai, paviešinta konsultavimo(si) galimybė.
☑️ Kas įgyvendinta?
- Suorganizuoti mokymai studentų atstovams studijų programų komitetuose, kuriuose studentai supažindinti su individualiosiomis studijomis.
- Parengtas dažniausiai užduodamų klausimų (D.U.K.) dokumentas studentų atstovams apie individualiąsias studijas.
- Studentų atstovai studijų programų komitetuose supažindinti su atstovaujamų studijų programų bei studijų krypčių aprašais.
- Padaliniuose studentų atstovai vykdė kiekybinius ir kokybinius tyrimus, kuriais siekė išsiaiškinti studentų nuomonę, kuri padėjo jiems studijų programų komitetuose svarstyti klausimą dėl studijų tinklelio pakeitimų integruojant individualiąsias studijas.
- Studentų atstovai studijų programų komitetuose rengė siūlymus individualiųjų studijų integracijai į naujuosius studijų programų tinklelius ir atstovavo studentų interesus.
- 2023 m. balandžio mėn. duomenimis iš 142 I pakopos ir vientisųjų studijų programų pagal VU studijų nuostatus yra atnaujintos 134 programos (94%).
- Bendradarbiaujama su VU studentų paslaugų ir karjeros skyriumi kuriant studentų akademinio konsultavimo sistemą, siekiant užtikrinti, kad įgyvendinant individualiąsias studijas studentai gautų reikiamą pagalbą. Vykdyti susitikimai su atsakingais asmenimis, teiktos idėjos ir užsienio patirtys konsultavimo sistemai.
2. Studentai (-ės) per VU SA saviraiškos skatinimo sistemą dalyvauja saviraiškos iniciatyvose
Pamatavimo rodiklis: Iki 2023 m. liepos 1 d. per VU SA studentų (-čių) saviraiškos skatinimo sistemą saviraiškos iniciatyvose dalyvavo 2000 VU studentų (-čių).
☑️ Kas įgyvendinta?
- Gidas, skirtas padėti studentams (-ėms) įkurti savo iniciatyvą;
- VU SA teikiama parama: kompetencijų kėlimas, veiklos viešinimas, finansinė pagalba ir mentorystės programa;
- Dirbtuvės HackVU, kurių metu iniciatyvūs studentai (-ės) turi galimybę susiburti į bendraminčių grupę, kuri būtų pasiruošusi spręsti Universitetui ir studentams (-ėms) aktualias problemas įgyvendinant įvairias iniciatyvas.
- Pasiūlymas neformaliu būdu įgytų kompetencijų įskaitymui yra orientuotas į įskaitymą studijų kreditais. Šiuo metu VU SA kartu su atrinktais dėstytojais (-omis) iš Vilniaus, Kauno bei Šiaulių jau kuria galimą vykdyti studijų dalyką, kurio metu studentai, veikdami neformalioje aplinkoje, galėtų ugdytis savo kompetencijas ir gauti formalų pripažinimą.
- Sukurta sistema, leidžianti stebėti studentų įsitraukimą į skirtingas VU SA iniciatyvas ir įsivertinti gerąsias į(si)traukimo patirtis. Stebėsena yra tęstinė.
- Per šiuos metus tiek esami projektai, klubai, programos, tiek besikuriančios iniciatyvos pasinaudojo viešinimo galimybėmis, naudojosi finansiniais ištekliais, konsultavosi su ISF, dalis PKP vadovų pasinaudojo mentorystės programa. Naudojimasis administruojamais ištekliais yra tęstinis.
3. Užsienio ir vietiniai (-ės) studentai (-ės) nėra atskiriami (-os) studijų ir su studijomis susijusioje aplinkoje
Pamatavimo rodiklis: VU SA integracijos tyrime 70 proc. respondentų užsieniečių studentų (-čių) jaučiasi universiteto, fakulteto, savo kurso ar studijų programos dalimi.
☑️ Kas įgyvendinta?
Centrinių VU SA mentorių mokymų metu mentoriams buvo suteiktos akademinės žinios.
Įgyvendintos trys pirmakursių stovyklos anglų kalba TSPMI, EVAF ir KnF padaliniuose skirtos vietiniams (-ėms) ir užsienio studentams (-ėms).
VU EVAF, VU VM, VU MF, VU TSPMI ir VU KnF integracijos savaitės metu vyko užsiėmimai anglų kalba.
Atnaujinta VU SA mentorių programa: mentorių ir kuratorių funkcijos suvienodintos. Užsienio studentų kuratorių programa prasidės gegužės mėnesio pabaigoje.
Užsienio studentai (-ės) buvo informuojami apie VU SA organizuojamas veiklas anglų kalba.
Prie VU SA Studentiško gyvenimo vadovo pridėta užsienio studentams aktuali informacija anglų kalba.
Sukurtos VU SA Dvikalbės komunikacijos ir renginių organizavimo gairės, kurios užtikrins įtraukią VU SA komunikaciją ir užsienio studentų (-čių) integraciją į VU bendruomenę VU SA renginių metu.
Įgyvendintas VUnity renginys akcentuojantis mūsų bendruomenės įvairovę ir tarpkultūriškumą, kuriame dalyvavo 200 bendruomenės narių.
Į padalinių dienų organizavimą VU MF, VU TSPMI, VU KnF, VU EVAF ir VU VM padaliniuose yra įtraukti užsienio studentai (-ės). VU MIF, VU VM, VU KnF, VU EVAF, VU FF, VU TSPMI, VU MF, VU FSF ir VU GMC padaliniuose padalinių dienų renginiai buvo pritaikyti užsienio studentams (-ėms)
Bendradarbiaujant su SPEAK Lithuania organizacija, pradėtos vykdyti kalbų mainų grupes, kuriose lietuviai studentai moko užsieniečių lietuvių kalbos, o užsieniečiai dalinasi savo kalbų žiniomis. Nuo kovo pradžios iki gegužės mėn. vidurio kalbų mainų metu 70 užsienio studentų įgijo lietuvių kalbos pradmenų žinias.
Iš viso per metus įvyko daugiau nei 50 bendruomeninių iniciatyvų (padalinių ir centrinių lygmeniu), jungiančių visus (-as) VU studentus (-es).
4. Universiteto bendruomenės nariai (-ės) sąmoningai taiko žalumo principus Universiteto aplinkoje
Pamatavimo rodiklis: Iki liepos 1 d. 20 tūkst. asmenų yra susipažindinti su klimato kaitos problematika ir žalumo principais.
☑️ Kas įgyvendinta?
Įgyvendinta komunikacinė kampanija, kuri pasiekė 1500 vartotojų.
VU gimtadienio proga, suorganizuotas tvarumo festivalis "Ne per kaitriai"/"Cool the heat", kuriame dalyvavo apie 200 VU bendruomenės narių.
VU SA puslapyje atsirado tvarumo skiltis.
Įgyvendinta partizaninio marketingo akcija. Įvairiose Universiteto erdvėse (kamieninių akademinių padalinių erdvėse, bendrabučiuose, bibliotekose ir kt.) priklijuoti lipdukai, kviečianti taupyti elektros, vandens, popieriaus ir plastiko resursus, rinkis vegetarišką mitybą.
VU SA gimtadienio šventės metu, VU SA Taryba, o vėliau ir visi norintys VU SA nariai pasirašė tvarumo deklaraciją.
Suburtas studentų – žalumo ambasadorių tinklas "(EKO)LOGIŠKA", prie kurio prisijungė 250 VU studentų. Suorganizuotas pirmasis ambasadorių susitikimas – įvadiniai mokymai, kurių metu studentai galėjo susipažinti su tuo, kas yra tvarumas, kaip apie jį komunikuoti bei diskutavo apie tai, kaip universitetas galėtų būti draugiškesnis aplinkai. Kartu bendradarbiaujant suorganizuotas tvarumo festivalis "Ne per kaitriai"/"Cool the heat" bei įgyvendinta anksčiau minėtą partizaninio marketingo akcija. Gegužės 19 d. organizuojamas tinklo susitikimas – piknikas prie Baltojo tilto, kurio metu ambasadorių tinklas diskutuos apie ateities tikslus.
50 proc. VU socialinės aplinkos žemėlapio atitinka žalumo principus. Žemėlapis apima visus padalinius ir daugumą Universiteto bendro naudojimo patalpų. Įgyvendinant šį žemėlapį, siekiama skatinti studentus ir kitus universiteto bendruomenės narius priimti tvarius kasdienius sprendimus, pritaikant Universiteto aplinką, kad tą daryti būtų patogu. Žemėlapis apima daugelį sričių: nuo rūšiavimo infrastruktūros, maisto dalinimosi iniciatyvų bendrabučiuose iki vegetariškos mitybos opcijų valgyklose didinimo, tvarumui skirtų dalykų integravimą į studijų dalykus.